GoGlobal camps

В рамках Року англійської мови в Україні Громадська організація GoGlobal разом з Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні, Міністерством освіти і науки України, компанією Microsoft та партнерами працювали над розробкою нового формату дитячих пришкільних таборів – таборів з поглибленим вивченням англійської мови. Проект отримав назву «GoGlobal camps».

Планета мрій

В рамках Року англійської мови в Україні Громадська організація GoGlobal разом з Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні, Міністерством освіти і науки України, компанією Microsoft та партнерами працювали над розробкою нового формату дитячих пришкільних таборів – таборів з поглибленим вивченням англійської мови. Проект отримав назву «GoGlobal camps».

Критерії відбору шкіл були:

– мотивація школи (визначалась за допомогою заповненої анкети, виконаного креативного завдання, мотиваційних листів та інших листів-підтримки зі сторони адміністрацій та батьків);

– готовність прийняти волонтерів (іноземців та місцевих) у табір;

– залучення власних ресурсів (вчителів та старшокласників);

– активна участь у заходах (тренінги від міжнародних партнерів з організації та проведення таборів, які проводилися англійською мовою).

Нами були виконані усі завдання, тому Чугуївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 стала однієї зі шкіл, де цей проект був успішно реалізований.

Для учителів-переможців проекту було організовано семінар в місті Києві, який проводили доктор лінгвістики, директор Центру інноваційного програмування Орегонського університету Леслі Оп-Бекман, запрошений тренер від Посольства США Кевін МакКоуі та координатор проекту «GoCamp» Любов Залюбовська.

goglobal

Вони на прикладах показували і розказували про цікаві способи взаємодії з учнями під час роботи в таборі, а також давали вчителям завдання, які допомогли їм зрозуміти, що уроки англійської можна зробити цікавими не лише для учнів, але і для самих вчителів.

goglobal-2

Основним завданням табору «Планета мрій» було показати дітям, що вивчення мов – це легко і просто, що літній табір може бути веселим, розважальним, та яскравим. Також однією з особливостей «GoGlobal camps» було те, що в табори було запрошено іноземних волонтерів. Так, в нашій школі працювала волонтер Катерина з Молдови.

goglobal-3

Роль волонтера у мовному таборі неможливо переоцінити, при чому як для учнів, так і для вчителів. Як би чудово учитель не володів англійською мовою, діти знають, що вони можуть звернутися до нього рідною мовою. Оскільки волонтер не розуміє української мови, то мотиваціє учнів значно зростає. Кожен з них бажає виглядати кращим в очах волонтера, поспілкуватися, тому прикладає більше зусиль, ніж на уроці.

Разом з Катериною діти грали в ігри, займалися спортом, відвідували музеї, майстер-класи, ходили на екскурсії.

goglobal-4

goglobal-5

Навіть такий від діяльності, як письмо, став цікавий для учнів, коли набув практичного значення. Перед від’їздом Катерина нагадала дітям як робити листівки англійською мовою. Учні повторили типи листів, подивилися приклади та зробили свої. Більшість дітей присвятили свої листівки волонтеру, в яких висловили свою любов та подяку за чудово проведений разом час.

Окрім безпосередньої практики мови, в таборі відбувається обмін культурними традиціями між дітьми та волонтером. Учні дізнаються про країну, з якої приїхав іноземець не з книжок, журналів або Інтернет-ресурсів, а безпосередньо від її мешканця. Так, наприклад, вихованці нашого мовного табору дуже мало знали про Молдову, її природу, історію. Завдяки Катерині вони збагатили свій кругозір та навіть навчилися деяким румунським словам, оскільки дівчина навчалася в школі з румунською мовою навчання.

В свою чергу волонтер знайомиться з Україною. Дуже важливо всебічно показати нашу країну, руйнуючи стереотипи, адже волонтери не так багато знають про нею.

Оскільки волонтер Катерина була з сусідньої країни та вже відвідувала нашу державу до цього, то ми поставили за мету познайомити її зі своїм містом.

goglobal-6

Разом з дітьми вона відвідала багато цікавих місць нашого міста. Так в Історичному музеї волонтер змогла побачити експонати, які пов’язані з найвизначнішими подіями нашого краю. Відвідавши картинну галерею, дівчина дізналася більше про Іллю Юхимовича Рєпіна, художника, яким ми пишаємося, адже він народився в Чугуєві. Катерина була вражена і роботами сучасних місцевих талантів. Вона відмітила, що в порівнянні з галереями

goglobal-7

Молдови, які вона відвідувала, атмосфера та тематики відрізняються, бо вони сповнені оптимізмом та життям. Дітям було дуже приємно це чути, вони відчули гордість за рідний край.

Потрібно згадати й майстер-класи, які проводилися в таборі. Одним з найбільш цікавим, як для дітей, так і для волонтера було навчання гончарській справі. Вони не просто виліплювали фігурки, але й пригадували історичні факти про Чугуїв. Незабутнім був і майстер-клас з вироблення ляльок-мотанок, важливим для розуміння української культури.

goglobal-8

Найвизначнішою подією був візит до мерії, де Міський голова привітала волонтера, розповіла про провідні напрямки роботи міста, а також подарувала книгу про Чугуїв.

Отже роль волонтера була не тільки в тому, щоб активізувати інтерес учнів до спілкування англійською, подолати мовний бар’єр, але й в обміні культурними концептами, традиціями, звичаями та особливостями побуту.