Конкурс GoCamp 2017

Влітку 2016 року вперше були проведені пришкільні мовні табори GoCamp, які мали неабиякий успіх як серед шкіл, так і серед волонтерів. Саме тому було вирішено не зупинятися на досягнутому. У цьому 2016-2017 навчальному році планується запросити вже більше 1 000 іноземних волонтерів, аби GoCamp 2017 охопив більше 100 000 дітей з усієї України!

Опис та умови конкурсу GoCamp 2017

Влітку 2016 року вперше були проведені пришкільні мовні табори GoCamp, які мали неабиякий успіх як серед шкіл, так і серед волонтерів. Саме тому було вирішено не зупинятися на досягнутому. У цьому 2016-2017 навчальному році планується запросити вже більше 1 000 іноземних волонтерів, аби GoCamp 2017 охопив більше 100 000 дітей з усієї України!

Що таке GoCamp?


GoCamp – це новий формат табору, робочою мовою якого є англійська або німецька. Протягом трьох тижнів табору діти зможуть взяти участь в реалізації захоплюючих проектів та завдань, поспілкуватися англійською з іноземними волонтерами та відпочити. За допомогою спеціально розробленої програми діти будуть перебувати в багатокультурному середовищі, навчатися працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших.

Мета проекту


Виховати нове покоління всебічно розвинених та освічених молодих людей, які усвідомлюють себе громадянами України, готові до викликів 21-го століття, відкриті до інших культур та для яких знання іноземних мов – це норма життя.

Завдання

 • розвинути життєві вміння, лідерські якості та цінності, які підготують молоде покоління до викликів 21-го століття;
 • подолати мовний бар’єр;
 • навчити дітей широко мислити, виходити за рамки одного предмету, бачити зв’язки між різними явищами та предметами;
 • налагодити обмін культурними цінностями та розширити світогляд;
 • зробити табір експериментальним майданчиком для випробування новітніх технологій на методик навчання;
 • подолати стереотипи серед іноземців щодо України;
 • популяризувати волонтерський руху в Україні;
 • сприяти позитивному позиціонуванню України в світі.

Як взяти участь в пректі?


Крок 1 Ознаймитися з детальним описом проекту на сайті gocamps.com.ua.

Крок 2 Виконати креативне завдання. Опис креативного завдання можна знайти тут: gocamps.com.ua.

Крок 3 Заповнити анкету на сторінці gocamps.com.ua. Прийом заявок буде відкритий до 30 листопада.

Крок 4 Прослухати вебінар про проект та задати питання до організаторів. Вебінар відбудеться 25 жовтня 2016 року. Оголошення про час та посинання на вебінар ви знайтете після 18 жовтня на сайті gocamps.com.ua та на наших сторінках в Фейсбуці.

Крок 5 Чекати на результат. Рейтингування шкіл і підбір волонтерів для шкіл відповідно до обраного напрямку. Підбір волонтерів відбувається відповідно до рейтингу школи. Ми оцінюємо креативне завдання, описи школи та населеного пункту як українською так і англійською мовами.

Крок 6 Підписати Меморандуму про співпрацю між Глобал Офіс та Школою.

Крок 7 Познайомитися з волонтером.

Крок 8 Відвідати тренінг для вчителів.

Крок 9 Розробити програму спільно з волонтером.

Крок 10 Let’s GoCamp!

Креативне завдання

Навесні -влітку 2017 року планується запросити 1000 волонтерів зі всього світу до України. Бажано, щоб волонтери побачили не лише великі міста, а й відвідали наймальовничіші куточки нашої країни, про які ніхто в світі ще не чув.

Креативна робота “Запроси волонтера до своєї школи” має бути виконана в форматі відео чи презентації (PowerPoint, PDF). Відео – не більше 90 секунд, презентація – не більше 5 сторінок. Ця робота буде врахована під час процесу підбору волонтера. Тож саме від від цього с залежить, чи приїде до школи іноземний волонтер.

Формула GoCamp:


 1. Напрямок табору: STEAM, Citizenship, Leadership and Career, Sports and Health.
 2. Програма табору базується на гейміфікації активностей та спрямована на розвиток у дітей життєвих навичок та цінностей, вміння поєднувати та використовувати знання з різних предметів.
 3. Тренінг для вчителів: спеціально залучені тренери допоможуть вчителям англійської мови та їх колегам здобути вміння, необхідні для розробки та реалізації програми в рамках вибраного школою напрямку.
 4. Іноземний волонтер: залучення волонтера забезпечить міжкультурне спілкування та сприятиме подоланню мовного бар’єру.
 5. Орієнтаційний тренінг для волонтерів: сприятиме адаптації іноземців в Україні і запропонує їм попрактикуватися в активностях перед тим, як вони приїдуть до вашого GoCamp.
 6. Ресурси: каталог ресурсів за різними напрямками на com.ua.
 7. Приймаюча сім’я (host family): проживання волонтера в українській родині дає унікальну можливість міжкультурної комунікації та подолання взаємних стереотипів.

Проекти

В цьому році в рамках GoCamp планується запуск трьох проектів:

 1. GoCamp – пришкільні мовні табори.
 2. GoCamp AfterSchool – позакласні мовні програми (пілот в Києві та Київській області).
 1. GoCamp East – виїзні мовні програми для дітей з Донецької та Луганської областей.

Напрямок табору


Jonathan W. Gerlach, національний консультант зі STEM-навчання, зауважив: “Ми живемо в світі, який не розбитий на дисципліни (= предмети): цей світ включає в себе прояви кількох областей досліджень (науки), фактично акумульованих через обставини повсякденного життя. Більшість з нас не зупиняється о 9:30 ранку, щоб займатися математикою, і щоб потім о 10:45 переключитися на соціальні дослідження.”

Тож було вирішено , що знання іноземної мови не може бути метою вивчення мови. Саме тому запланована робота над розробкою міждисциплінарних програм в одному з чотирьох запропонованих напрямків:

 • STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Maths)
 • Citizenship
 • Career Exploration
 • Sports and health

STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Maths)

STEAM – це новий начальний підхід, в якому наука, технології, інженерія, мистецтво і математика використовуються як засіб розвитку зацікавленості, діалогу та критичного мислення учнів. В результаті ми отримаємо учня, який

 • може ризикувати,
 • бере активну учать в емпіричному навчанні (навчанні через досвід),
 • вирішує задачі,
 • взаємодіє з іншими та
 • задіяний в творчому процесі.

Це – інноватор, просвітитель, лідер, людина, яка здатна вчитися протягом життя.

В рамках цього напрямку заплановано створення програм, які дозволять дітям будувати міста, сторювати мобільні додатки, захопитися робототехнікою, зробити експертизу картини, змайструвати прилад за ескізом самого Да Вінчі або розробити план по захисту навколишнього середовища.

Citizenship

Громадянська освіта сприяє розвитку вміння приймати власні виважені рішення та брати відповідальність за своє власне життя та життя своєї громади та держави.

В рамках цього напрямку заплановано створення програм, завдяки яким діти будуть розуміти, що таке демокатія, уряд та закони, отримають знання та вміння критично осмислювати політичнi та соціальні питання та зважувати докази, брати участь в дебатах і аргументувати свою точку зору. Адже демократії потребують активних, проінформованих та відповідальних громадян, які бажають та можуть брати відповідальність за себе та свої громади,робити вагомий внесок у політичні процеси.

Leadership and Career

У багатьох країнах світу профорієнтаційна робота набуває державного значення, є узгодженою і чітко врегульованою. В таких країнах спотерігається рекордно-мінімальний рівень безробіття (в межах 4-8%). Програми, розроблені в рамках цього напрямку, покликані допомогти молоді обрати майбутню професію та набути вміння вчитися впродовж життя.

Sports and Health

“Здоров’я дорожче золота” – У. Шекспір. Це найголовніша складова нашого життя. В шкільному віці фізичне виховання є основою всебічного розвитку дитини, закладаються основи здоров’я, повноцінного фізичного розвитку та виховуються основні риси особистості людини.

Програми, розроблені в межах даного напрямку не лише сприятимуть поглибленню знання про те, що таке здоров’я, але й промотуватимуть здоровий спосіб життя. Обравши цей напрямок, ви зможете влаштувати Школу здорової кулінарії, навчити дітей спортивним іграм, піти в похід до Карпат або реалізувати проект про те, як здоровий спосіб життя впливає на добробут.

Програма табору


З метою успішної реалізації запланованого бажано хочемо, щоб шкільний колектив зібрався разом і вчителі спільно розробили програму пришкiльного мовного табору в відповідності до обраного напрямку. Розробка та реалізація програми неможлива лише за рахунок вчителя іноземної мови. Успішна програма можлива лише за умови спільної та злагодженої роботи всього шкільного колективу.

Програма має відповідати певним критеріям та базуватися на наступному:

 • Метод проекту / завдання Project-based learning and Task-based learning (TBL+PBL)
 • Ціннісний підхід від Несторівської групи Value-based approach from Nestor Group
 • Розвиток життєвих навичок Life Skills Development
 • Розвиток міжпредметних звязків Content and Language Integrated Learning (CLIL)
 • Гейміфікація Gamification
 • Занурення в мовне середовище Language immersion
 • Принцип автономії дитини Child autonomy

Детальніше (лінк на ресурси з листопада 2016)

Розроблені програми будуть направлені на роботу з дітьми віком 10-15 років.

Тренінг для вчителів


В березні-квітні 2017 GoGlobal спільно з RELO з Американського посольства, Гете Інститутом та іншими парнерами проведе тренінг для вчителів пришкільних мовних таборів GoCamp, які будуть відповідати за складання навчальної частини програми.

Робоча мова тренінгів – англійська / німецька.

Іноземний волонтер


В жовтні 2016 розпочинається набір волонтерів для участі в літніх мовних таборах GoCamp.

Для того, щоб табори пройшли не лише весело, але й ефективно і в дусі всебічного розвитку дитини, волонтерам буде запропоновано обрати напрямок (STEAM, Citizenship, Career Exploration, Sports and Health). В квітні 2017 року школи та волонтери обміняються контактами. Протягом двох місяців до початку табору школи зможуть спільно з волонтером попрацювати над програмою, видами діяльності та контентом.

Волонтери будуть представляти різні країни та національності і стануть культурними послами в Україні. Це унікальна можливість відкрити Україну світові, зламати стереотипи про нашу країну, поділитися своєю культурою з іноземними гостями. Тому обов’язковою умовою участі шкіл в проекті є забезпечення волонтерів проживанням в сім’ях (host families).

Host family


Проживання в сім’ї (host family) дає унікальні можливості як сім’ї, що приймає волонтера, так і самому волонтерові.

Переваги для школи:

 • дешево: не треба витрачати кошти школи або батьків

Переваги для сім’ї:

 • можливість пізнати нову культуру
 • можливість знайти друзів за кордоном
 • можливість стати амбасадором української культури
 • можливість безкоштовно вчити мову

Переваги для волонтера:

 • дешево: економія на проживанні та харчуванні
 • можливість поринути в українську культуру
 • можливість знайти нових друзів
 • можливість спробувати справжню домашню кухню

GoCamp


Дати пришкільних мовних таборів GoCamp: 29.05.2017 – 16.06.2017

Структура пришкільного мовного табору GoCamp Загальноосвітній навчальний заклад
Директор ЗНЗ

Забезпечення

● харчування

● медичного обслуговування

● доступу до обладнання та приміщень

 

Директор табору

Відповідає за

● розробку програми табору

● реалізацію програми табору

 

Вчителі іноземної мови та інших предметів Вожаті – старшокласники

Відповідають за